برند سازی شخصی

در این مقاله با اصول ساده و اولیه برند سازی شخصی آشنا خواهید شد و در ادامه این سری از مقالات به مطالب و تکنیک های تخصصی خواهیم رسید

خیلی از مردم فکر میکنند برند سازی مخصوص شرکت‌های بزرگ است ولی باید بدانید که شما در نگاه عمومی یک نفر از هفتاد و پنج میلیون نفر جمعیت کشور هستید. یا یک نفر از هفت میلیارد انسان کره زمین، در همه مقاله‌هایم گفته‌ام و باز هم میگویم که هیچ کمپین برند سازی وجود ندارد که بدون جایگاه‌ یابی موفق شود. برای شروع یک کمپین برند سازی شخصی حتما به حد کافی فکر کرده و جایگاهی‌ پیدا کنید که قبلا اشغال نشده است. مثلا اگر خواهر شما جایگاه “بچه درسخوان خانواده” را به خود اختصاص داده تلاش شما برای اشغال این جایگاه انرژی زیادی از شما خواهد گرفت و همیشه درگیر رقابت خواهید بود. ولی اگر جایگاه “بچه فنی خانواده” در ذهن پدر و مادر شما خالی است، می‌توانید این جایگاه را هدف قرار دهید و در کوتاهترین زمان و بصورت بلندمدت موفق به ایجاد یک برند در خانواده خود خواهید بود.

برند سازی شخصی همیشه با مثالهای پیچیده تشریح می‌شود ولی بنده به ارائه مثال و الگوهای ساده شهرت داشته‌ام، چون در تفکر سیستمی ارائه الگوی ساده یک وظیفه است و هر چقدر الگو پیچیده باشد، به همان اندازه احتمال دارد مخاطب الگو را متوجه نشود. مثالی که ذکر شد برای روشن کردن ذهن شما در مورد جایگاه‌یابی بود، ولی جایگاه‌یابی را هم میشه با کلیه اصولش شرح داد و خواننده را درگیر تفکرات تو در تو کرد. برند سازی شخصی در خانواده هم زیاد مطرح نیست ولی با این مثال الگویی واضح در مغز راست شما شکل گرفت و الان آماده‌اید تا بقیه مطالب را با درک کامل بخوانید.

در این مقاله و مقالات بعدی این سری از مقالات اصولی برای برند سازی شخصی ذکر و تشریح می‌شود ولی حتما دیگر مقالات سایت را هم مطالعه کنید، چون خیلی از اصول آنها در برند سازی شخصی هم کاربرد دارند. حتی در مقالات بعدی با موضوع ایجاد کسب و کار با تفکر سیستمی اصولی تشریح خواهد شد که تابحال در هیچ سایتی منتشر نشده است و در نوع خود بی‌نظیر خواهد بود.

ابتدا باید بگویم اگر برندی را که میخواهید برای خود نسازید به بقیه مردم اجازه خواهید داد که برندی برای شما بسازند و احتمال زیادی دارد که این برند اولا دلخواه شما نباشد دوما قشر محدودی از افراد را شامل خواهد شد و از حد محله و چند مکان دیگر بالاتر نخواهید رفت.

1 پاسخ

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید