شیرین عسل – یونس ژائله

یونس ژائله هر چند 50 ساله است، اما او را جوانی از تبریز معرفی می‌کنند. او وقتی عزم خود را برای راه‌اندازی «شیرین عسل» جزم کرد، شهرک صنعتی تبریز را برای فعالیت برگزید. آن روزها او جوانی 30 ساله بود و شهرک صنعتی تبریز بیابانی بیش نبود.

کارگاهی کوچک در این شهرک برپا شد و «ژائله» به امید موفقیت دست به کار شد. خود بالای سر کار ایستاده بود و می‌گفت چه چیزی باید کم شود و چه چیزی زیاد تا محصول تهیه شده خوشمزه‌تر باشد. شغل خود را خوشمزه می‌دانست و با انتخاب نام «شیرین عسل» نشان داد که چقدر به شیرینی حاصل از عسل علاقه‌مند است.
حکایت شیرین عسل شدن مجموعه تولیدی «شیرین عسل» حکایت غریبی است. می‌گویند سال‌ها قبل از راه‌اندازی این شرکت، «یونس ژائله» وضعیت سختی را از نظر مالی تجربه می‌کرد و کارهای مختلفی را آزموده بود. از صفر شروع کرد و برای استخدام شدن به عنوان بازاریاب در یکی از شرکت‌های پخش هم تلاش کرد. نشد که نشد، اما وقتش که شد، «ژائله» در باور خودش هم نمی‌گنجید که در باشگاه میلیاردرهای ایرانی حضور یافته است.
او هم‌اکنون رییس اتحادیه شیرینی و شکلات کشور است. ژائله نیز از پایتخت شیرینی و شکلات ایران برخاسته است؛ از آذربایجان شرقی.
او تنها به تولید کیک، بیسکوییت و شکلات و آدامس بسنده نکرد، بلکه شرکتی برای بسته‌بندی محصولاتش راه‌اندازی کرد و کارخانه تولید پودر کاکائو را نیز راه انداخت. از سوی دیگر تلاش کرد بتواند زنجیره تولیدش را تکمیل کند و فروشگاه‌های عرضه مستقیم محصولات «شیرین عسل» را پایه‌گذاری کرد تا محصولات تولیدی شرکتش در فضایی شیک به مصرف‌کنندگان عرضه شود.
«یونس ژائله» را می‌توان از کسانی دانست که خوب راهشان را پیدا کردند. باوجود جوانی، خامی نکردند و نشان دادند تجربه و ایده قابل اجرا به یک اندازه در راه‌اندازی یک کسب و کار موفق، تاثیر دارد.
به تلاش مجتبی فراهت

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید